تحقیق آسفالت 25 ص-دانلود

تحقیق آسفالت 25 ص

تحقیق آسفالت 25 ص

تحقیق-آسفالت-25-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 25 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
‏آسفالت
‏پرش به: ‏ناوبری‏, ‏جستجو
‏لایه زیرین آسفالت یک خیابان
‏آسفالت‏ ماده‌ای سیاه، چسبناک و بسیار چسبنده یا شبه جامد می‌باشد. آسفالت ماده‌ای ترکیبی است که از مخلوط کردن ‏شن‏ و ‏ماسه‏ و ‏قیر‏ ساخته می‌شود و در ساخت ‏جاده‏، باند ‏فرودگاه‏ و ‏پشت بام‏ ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شود.
‏تعریف آسفالت
‏آسفالت به‌صورت عام به مایع غلیظ، شبه جامد یا جامدی اطلاق می‌شود که عمدتاً از ‏هیدروکربن‌ها‏ و مشتقات آنها تشکیل شده است و در ‏کربن دی‌سولفید‏ به‌طور کامل حل می‌شود. ‏[۱]
‏انواع آسفالت
‏آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته ‏آسفالت گرم‏، ‏آسفالت حفاظتی‏ و ‏آسفالت سرد‏ تقسیم‌بندی می‌شود.
‏آسفالت گرم
‏آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت‌هایی اطلاق می‌گردد، که در آن‌ها قیر و مصالح سنگی گرماگرم مخلوط شوند و گرماگرم پخش و متراکم گردند. ‏[۲]
3
‏آسفالت گرم دارای انواع زیر می‌باشد:
‏بتون آسفالتی‏
‏این نوع از آسفالت دارای چند مجموعه اجرائی می‌باشد:
‏گرم مخلوط شونده و گرم اجرا شونده
‏این نوع مخلوط آسفالتی بتنی که گرم تهیه و گرم نیز اجرا شود تشکیل شده‌است از: قیر خالص (AC‏)، مصالح سنگی بد دانه بندی شده، مصالح سنگی خوب دانه بندی شده. در موقع اجرا، استفاده از میله استحکام نیز رایج می‌باشد.
‏سرد مخلوط شونده و سرد اجرا شونده
‏رلد آسفالت‏
‏آسفالت ماستیک‏
‏آسفالت‌ حفاظتی
‏آسفالت‌های حفاظتی به آن دسته از مخلوط‌های قیر و مصالح سنگی اطلاق می‌شود که جهت پوشش و محافظت ‏راه‏ در مقابل عوامل جوی به‌کار گرفته می‌شوند. آسفالت حفاظتی باعث جلوگیری از فرسایش سطح راه‌های شنی و یا آسفالته می‌شود. این آسفالت به سهولت اجرا می‌شود و ضخامت آن معمولاً تا ۲‏٫‏۵ ‏سانتی‌متر‏ است. ‏[۲]

البته آسفالت حفاظتی می‌تواند کاملاً ‏قیر‏ نیز باشد، که در این نوع از آسفالت حفاظتی مصالح سنگی به کار نرفته است و به نوعی آن را از مخلوط های آسفالتی نیز می‌توان جدا نمود. که هدف از ایجاد لایه حفاظتی و اختصاصا از این نوع آسفالت ایجاد یک لایه قیر بر روی مصالح سنگدانه است تا مصالح سنگی را به مخلوط آسفالتی که بعدا مورد استفاده قرار می‌گیرد بچسباند. در این نوع آسفالت نباید از قیری استفاده شود که به لایه سنگدانه نفوذ کند، اما باید آسفالت بالا را بچسباند.
3
‏آسفالت‌ سرد
‏آسفالت سرد (Cold Mix‏) به مخلوطی از مصالح سنگی و قیر مخلوط و یا امولسیون قیر گفته می‌شود که مواد اولیه آن در ‏دمای محیط‏ مخلوط شوند. در برخی انواع آسفالت سرد، ممکن است قیر بر حسب ضرورت گرم شود، اما سایر مصالح بدون گرم شدن با قیر مخلوط می‌شوند. ‏[۲]‏ آسفالت سرد به دو دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شود:
‏آسفالت سرد پیش ساخته (Plant Mixed cold mix‏)
‏ردمیکس (Road Mix‏)
‏خواص فیزیکی
‏چگالی آسفالت فشرده برابر ۲‏٫‏۲ تن بر متر مکعب می‌باشد.
‏آسفالت بطور کلی مخلوطی است از مصالح سنگی با ‏دانه بندی ‏پیوسته و یک ماده چسباننده که ‏معمولا ‏قیر ‏است. آسفالت با توجه به کاربرد آن به ‏صورتهای گوناکون ساخته می شود. آشناترین نوع آسفالت همان آسفالت گرم یا بتن آسفالتی ‏گرم است. مصالح سنگی معمولا بیش از 90 درصد مخلوط آسفالت را تشکیل می‌دهند. از ‏اینرو مصالح سنگی تاثیر بسزایی در کیفیت آسفالت حاصله دارد.
‏بتن آسفالتی
4
‏بتن آسفالتی ، پوسته متراکم و سیاهرنگی است که قسمت عمده و ‏بطور کلی استخوان بندی آن را مصالح سنگی دارای دانه بندی پیوسته (با کمترین فضای ‏خالی) تشکیل می‌دهد و ذرات آن به توسط قیر به هم چسبیده‌اند. بتن آسفالتی جسم همگن ‏و توپری است که خود بار می‌برد، ‏مقاومت برشی ‏نسبتا زیاد دارد، در برابر ‏عوامل جوی و چرخ وسایل نقلیه پایداری می‌کند و نیاز به تعمیر همیشگی ‏ندارد.‏به عبارت دیگر بتنی است که در آن ، به جای دوغاب سیمان ، قیر بکار ‏رفته است و برای پر کردن هر چه بیشتر فضاهای خالی آن از گرد سنگ استفاده شده است. ‏بتن آسفالتی را به روش گرم و معمولا در ماشینهای خودکار ساخته و مخلوط می‌کنند و ‏سپس در سطح راه پخش نموده و می‌کوبند. آسفالت را تا 4 یا 5 سانتیمتر در یک قشر و ‏کلفت تر از آن را در بیش از یک قشر می‌سازند.
‏ویژگیهای آسفالت در قسمتهای مختلف راه
‏معمولا قشرها از رویه و آستر تشکیل ‏می‌شود. لایه رویی که تحت تاثیر عوامل جوی و چرخ وسایل نقلیه است، باید از جنس ‏ممتاز ساخته شود. یکی از وظایف اصلی لایه زیرین که در روی پی (زیرسازی) راه قرار ‏می‌گیرد و ممکن است خود از یک یا چند لایه درست شده باشد، انتقال بار از رویه به ‏زیرسازی راه است. قشر آستر معمولا با دانه بندی درشت تر و قیر کمتر و قشر رویه با ‏دانه بندی ریزتر و قیر بیشتر ساخته می‌شود.‏در زمان تهیه آسفالت ، علاوه بر ‏نوع مصرفی که خواهد داشت به حمل مصرف آن توجه می‌شود. از آن جمله است: آفتابی یا ‏سایه بودن محل ، روباز بودن یا قرار گرفتن درون تونل ، خشکی و نمناکی محل کار ، ‏تغییرات دمایی که باید تحمل کند، فصل ساختن راه و مانند آن.

 

دانلود فایل

 

دانلود فایل

دانلود

دانلود تحقیق

 

http://shahrsaz.sidaa.ir//content/productpic/17999NzgwNDQ_.jpg

دیدگاهتان را بنویسید