تحقیق میراگرهای اصطکاکی دورانی-دانلود

تحقیق میراگرهای اصطکاکی دورانی

تحقیق میراگرهای اصطکاکی دورانی

تحقیق-میراگرهای-اصطکاکی-دورانیعنوان: تحقیق میراگرهای اصطکاکی دورانی
فرمت ورد قابل ویرایش
تعداد صفحات: 53
همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن
منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

قسمتی از متن:

میراگر های اصطکاکی

این میراگرها بر روی انواع بادبندهای جناقی، قطری و ضربدری متصل می­گردد. در این میراگرها انرژی منتقل شده به سازه صرف غلبه بر اصطكاك موجود در سطح تماس قطعات به کار رفته در میراگر می­شود. این میراگرها با تمرکز رفتار غیرخطی در خود، مانع از بروز رفتار غیرخطی و آسیب در سایر اجزای سازه­ای و غیر سازه­ای می­شوند. مواد به کار رفته برای تولید اصطکاک در این میراگرها عموما بایستی دارای رفتار مناسب تغییر هیسترتیک، دامنه خستگی بالا و عدم حساسیت زیاد نسبت به تغییرات درجه حرارت باشند.این میراگرها به عنوان جداساز لرزه­ای نیز مورد استفاده قرار گرفته شده است ([i]).

معاونت برنامه­ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، 1389″ راهنمای روش­ها و شیوه­های بهسازی لرزه­ای ساختمان های موجود و جزئیات اجرایی”. تهران،نشریه­ی شماره­ی524 .

تاریخچه و انواع میراگرهای اصطکاکی

برای چندین سال، دستگاه­های مختلف به منظور اتلاف انرژی به­کمک اصطکاک مورد آزمایش قرارگرفتند([i]). اگرچه اشکال مختلف اصطکاک می­تواند به منظور کاهش ارتعاش و آسیب­های سازه­ای مورد استفاده قرار گیرد اما محبوب­ترین نوع آن اصطکاک جامدات است([ii]). بنابراین، تئوری اصطکاک جامدات مبنای بسیاری از پژوهش­هایی که درخصوص میراگرهای اصطکاکی انجام می شود، قرار گرفت. این تئوری برمبنای فرضیات زیر استوار است (4).
و…

دانلود فایل

 

دانلود فایل

دانلود

مهندسی عمران

 

http://shahrsaz5.mpfile.ir//content/productpic/24680OTM4NTg_.jpg

دیدگاهتان را بنویسید