تحقیق پرورش قارچ 50خوراکی-دانلود

تحقیق پرورش قارچ 50خوراکی

تحقیق پرورش قارچ 50خوراکی

تحقیق-پرورش-قارچ-50خوراکیلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏وزارت تعاون

‏معاونت طـرح و برنامه
‏طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي
‏پرورش قـارچ خوراكـي
‏با ظرفيت 50 تن در سال
‏تيـرماه 1382
‏خـلاصــه طــرح
‏موضوع طرح :پرورش قارچ خوراكي به ظرفيت 50 تن در سال
‏محل اجراي طرح : قابل اجرا در سراسر كشور
‏سرمايه گذاري كـل: 8/889 ميليون ريال
‏سهم آوردة متقاضي: 8/89 ميليون ريال
‏سهم تسهيلات: 800 ميليون ريال
‏دورة بازگشـت سرمايه: 26 ماه
‏ مقدمـه :
‏ مواد پروتئيني ، يكي از مهم ترين اجزاي مواد غذايي مورد استفاده انسانها است. نياز طبيعي بدن انسان به اين مواد ، مبين ضرورت استفاده آنها در سبد غذايي خانواده ها است. از ديرباز انواع گوشت ها، خصوصا گوشت قرمز‏‌‏ منبع اصلي تامين پروتئين موردنياز انسان بوده است.
‏ لكن در حال حاضر ، به واسطه تغيير روش زندگي از سنتي به ماشيني و كاهش تحرك افراد در زندگي روزمره ، استفاده از گوشت قرمز بدليل دارا بودن مقدار زيادي مواد چرب رو به كاهش نهاده و در عوض، استفاده از مواد غذايي اي كه با داشتن مقدار كافي پروتئين، براي سلامتي زيان آور نباشند مورد توجه واقع شده است. حبوبات ، سويا و قارچ خوراكي مهم ترين منابع پروتئين غير حيواني هستند كه امروزه به طور وسيع مصرف مي
‏‌‏شوند. در اين ميان بازار مصرف قارچ خوراكي به دليل افزايش سطح آگاهي جامعه نسبت به فوايد و روش مصرف آن ، روند رو به رشدي را تجربه مي‏‌‏كند.
‏ قارچ ، به علت اينكه سرشار از مواد پروتئيني ، گلوسيدي ، ويتامين‏‌‏ها و ليپيدها است مي‏‌‏تواند غذاي مناسب و كاملي براي انسان به شمار آيد. ضمن اينكه به واسطه سهولت پرورش قارچ هاي خوراكي مي‏‌‏توان آنها را به صورت تازه ، خشك ، كنسرو و پودر به بازار عرضه نمود.
‏ اجراي اين طرح به عنوان يك فعاليت توليدي ، ضمن اينكه گامي به سوي خود اتكايي كشور در صنايع غذايي به شمار مي‏‌‏رود، مي‏‌‏تواند بسترساز اشتغال به كار نيروهاي متخصص ( خصوصا در علوم كشاورزي ) و فاقد تخصص گردد. ضمن اينكه بانوان كارآفرين نيز مي‏‌‏توانند با پياده سازي اين طرح، گامي در جهت توسعه ميهن بردارند.
‏ ‏روش تولـيد :
‏ مراحل پرورش قارچ خوراكي عبارتند از:
‏ الف- تهيه بذر
‏ ب- تهيه كمپوست
‏ پ- كشت بذر
‏ ت- رشد ريشه‏‌‏هاي قارچ
‏ ث- خاك ريزي
‏ ج- برداشت
‏ الف- تهيه بذر:
‏ براي تهيه بذر ، دانه هاي گندم را بعد از جوشاندن در كيسه هاي كوچك پلاستيكي ريخته و جهت جلوگيري از هجوم ميكروب هاي هوازي به آن ، دهانه آن را با پنبه مسدود نموده و به مدت دو ساعت در اتوكلاو استريل مي
‏‌‏كنند. سپس بسته‏‌‏هاي فوق‏‌‏الذكر را با ماده تلقيحي با هاگ و اسپور واريته قارچ مورد نظر تلقيح مي‏‌‏كنند و سپس كيسه ها را در محوطه با حرارت حدود 25 درجه سانتي گراد به مدت سه هفته نگهداري مي‏‌‏نمايند كه در اين مدت، ميسيليوم بر روي دانه هاي گندم رشد نموده و آماده كشت مي‏‌‏باشند و اين عمل را تهيه مايه مي‏‌‏نامند.
‏ ‏ب- تهيه كمپوست:
‏ كمپوست از اختلاط كاه ، كود مرغي، گچ، اوره و آب به نسبت 10، 5، 7 ، 4/0 و 25 حاصل مي‏‌‏شود.

‏ ‏پ- كشت بذر:
‏ در اين مرحله كمپوست تهيه شده در جعبه هاي چوبي ريخته شده و دانه هاي گندم حاوي ميسيليوم قارچ روي آن كشت شده و پس از فشرده سازي آن را در دماي 25 درجه سانتي گراد و رطوبت نسبي 85 تا 90 درصد نگهداري مي‏‌‏كنيم.
‏ ث- رشد ريشه هاي قارچ:
‏ ريشه هاي قارچ ميسيليوم پس از حدود دو تا سه هفته تمام محيط كشت را فرا مي‏‌‏گيرند . در اين مرحله نوبت به خاكريزي مي‏‌‏رسد.

‏ ‏ت- خاك ريزي :
‏ در اين مرحله، سطح تمام جعبه هاي حاوي كشت با خاك استريل كه قبلا آماده شده به ضخامت 3 الي 5 سانتي‏‌‏متر پوشانده مي‏‌‏شود. pH‏ ‏اين خاك بايد حدود 5/7 باشد . سپس دماي محيط را به 18 درجه سانتي گراد تقليل مي‏‌‏دهند.

 

دانلود فایل

 

دانلود فایل

دانلود

دانلود تحقیق

 

http://shahrsaz.sidaa.ir//content/productpic/9385OTQ5NTY_.jpg

دیدگاهتان را بنویسید