مباني نظري انواع عدالت سازمانی-دانلود

مباني نظري انواع عدالت سازمانی

مباني نظري انواع عدالت سازمانی

مباني-نظري-انواع-عدالت-سازمانیلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 19 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 
 

‏4-1-‏2‏ عدالت سازماني
‏ ‏سازمان و سازمان یافتگی جزء جدا نشدنی زندگی ماست (حسین‏ ‏ زاده‏ ‏،‏ ‏ناصری‏ ، 1386 ، ص 19‏) .
‏سازمان سیستمی‏ ‏ اجتماعی است که حیات وپایداری آن وابسته به پیوندی قوی میان اجزاء وعناصر تشکیل دهنده آن است که ادراک بی عدالتی اثرات مخربی بر روحیه کار جمعی دارد (سید جوادین ، فراحی ، طاهری عطار‏،‏56‏، ص‏1387‏)‏ .
‏ عدالت سازماني با رفتار عادلانه با مردم در سازمان ها رابطه دارد . همچنين مي تواند به عنوان قسمتي بسيار محدود از عدالت اجتماعي باشد . مفهومي كه توسط فلاسفه طي صدها سال بحث بر انگيز بوده است . عدالت سازماني يك مفهوم مفيد براي آزمايش دامنه گسترده اي از موضوعات سازماني مي باشد . چنين ادعا شده است كه عدالت اولين فضيلت موسسات اجتماعي است (ساعتچي ،1387 ،ص 169،170).
‏واژه عدالت سازمانی برای اولین با توسط گرین برگ در دهه ی 1970 بیان گردید.فرناندس و وامله به نقل از گرین برگ بیان می دارند که عدالت سازمانی به رفتارهای منصفانه و عادلانه سازمان ها با کارکنان شان اشاره دارد (امیرخانی ، پور عزت ‏1387 ، ص 22) ‏.
‏عدالت سازمانی متغیری است که به توصیف عدالت که به طور مستقیم با موقعیت های شغلی ارتباط دارد به کار می رود.علی الخصوص در عدالت سازمانی مطرح می شود که باید به چه شیوه هایی با کارکنان رفتار شود تا احساس کنند که بصورت عادلانه ای با آنها رفتار شده است (نعامی ، شکرکن‏ ،‏1383‏، ص ‏58) . عدالت سازمانی اصطلاحی است که‏ ‏ برای توصیف نقش انصاف که رابطه مستقیمی با محیط کار دارد‏ ‏مورد استفاده قرار می گیرد.‏ ‏مخصوصاً ،عدالت سازمانی مرتبط است با روش هایی که کارکنان تعیین می کنند که آیا با آنها در شغلشان بطور عادلانه رفتار شود و روش هایی که تعیین آنها روی متغیرهای مرتبط با کار آنها تأثیر می گذارد‏ .

 

دانلود فایل

 

دانلود فایل

دانلود

نمونه پیشینه تحقیق

 

http://shahrsaz.sidaa.ir//content/productpic/11154ODkzMzI_.png

دیدگاهتان را بنویسید