پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان-دانلود

دانلود پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان

با کیفیت ترین پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان , دانلود پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان  , سایت دانلود پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان

 

پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان

پلان-و-نما-خانه-رضا-قلی-نژاد-شهر-گرگان

خانه رضا قلی نژاد شهرستان گرگان 

نقشه ها در قالب عكس و در درون فايل ورد هستند

خصوصیات معماری خانه رضا قلی نژاد 

برحسب مطالعات و ويژگي هاي تاريخي و معماري بنا مربوط به دوران قاجار مي باشد. خانه رضاقلي نژاد در محله سرچشمه گرگان واقع شده است كه از شرق به امامزاده نور و از جنوب شرق از طريق معبري به مجموعه تقوي و باقري مرتبط مي شود. 
بناي تاريخي رضاقلي نژاد كه حدود 500 متر مربع مي باشد .اين بنا داراي دو درب ورودي از معبر شرقي و جنوبي مي باشد درب ورودي شرقي به دالونی كه سيركولاسيون اصلي ورود به مجموعه را تشکیل می دهدمتصل مي باشد. و درب ورودي جنوبي كه در انتهاي معبري بن بست بوده راه ورود به اصطبل مجموعه مي باشد . بعد از ورود از درب ورودي شرقي به دالون يا هشتي وارد مي شود و از طريق اين گذر به حياط اندروني اصلي مجموعه وارد مي شويم كه حياطي مركزي است بااتاق هايي كه در اطراف اين حياط مركزي قرار دارند. هشت اتاق در طبقه اول كه شامل دو اتاق درشمال ـ دو اتاق درجنوب ـ دو اتاق در شرق و دو اتاق درغرب حياط مي باشند و در قسمت غرب دو اتاق هم درطبقه فوقاني قرار دارند . درقسمت شمالي حياط و در زيراتاق هاي اين طرف زيرزميني واقع شده است. لازم بذکر است که اتاق هاي شرقي و جنوبي در طبقه اول بيشتر در زمستان مورد استفاده قرار مي گرفت و زمستان نشين بوده و اتاق هاي شمالي و دواتاقي كه در قسمت فوقاني قرار دارند درتابستان مورد استفاده بوده اند و تابستان نشين بودند. 
از طريق يك گذر در قسمت جنوب غرب به يك حياط خلوت يا فضاي تقسيم درجنوب غربی می رسیم كه يك درب چوبي درشمال و يك درب چوبي درجنوب ودرغرب اين حياط ميباشد از طريق ورودي شمالي به حياط خدماتي مجموعه وارد مي شويم كه توالت ـ مطبخ ـ حمام ـ انبار و … در آن قرار دارد و از طريق درب ورودي غربي به دالوني وارد مي شـــويم كه به اصطبل مجموعه منتهي شده است.
 اين بنا هم همانند خانه هاي ديگردر بافت بر روي كرسي چيني هاي 80 تا 90 سانتي متري واقع شده است ومصالح عمده دربنا آجرهاي 20 ×20 خشت، سفال ،  چوب ، آهك ، گچ و خاك رس مي باشد نور اطاقها از طريق پنجره هاي معمولي و پنجره هايي مشبك با شيشه هاي رنگي تامين مي شد. پوشش بنا هم شيرواني و سفال پوش است كه با شير سرهاي چوبي که حدود 5/1 متر ازديوار پيش آمده پوشش یافته است. اين بنا دورتادور آن با كلاف چوبي به ضخامت 20 سانتيمتر كلاف كشي شده كه درجلوگيري وخنثي نمودن نيروهاي رانشي نقش مؤثري دارد. 

خانه رضاقلي نژاد از ابتدا با كاربري مسكوني مورد استفاده بوده ولی در حال حاضر خالي از سكنه مي باشد .مالكيت اين بنا به صورت خصوصي و در اختيار ورثه رضاقلي نژاد مي باشد .
 نوع تزئيناتی که در این بنا به کار رفته است شامل:
1- پنجره هاي مشبك چوبي با شيشه هاي رنگين .
2- چوب هاي خراطي شده تراس ها .
3- شيرسرهاي زيرپوشش شيرواني بنا.
4- طاقها و رف هاي موجود در اتاق ها و حياط.
5- پوش سفالين مجموعه است .
مجموعه فوق با دارا بودن فضاهای متعدد و قرار گیری در مرکز بافت و نزدیکی آن بامجموعه های مختلفی که سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آنها را خریدار ینموده و به فضای اداری تبدیل کرده است بسیار حائز اهمیت است. ( خانه شیرنگی ،خانه دهقان،مجموعه تقوی،مدرسه تقوی) 
                             

عکسهای خانه رضا قلی نژاد
               

 

دانلود فایل

 

پکیج پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان
 خرید پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان
 سایت پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان
 بهترین پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان
پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان , پاورپوینت پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان , پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان , دانلود پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان ,فایل پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان , ورد پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان ,محصول پلان و نما خانه رضا قلی نژاد شهر گرگان ,
رشته معماری (کارآموزی_و_گزارشات)

دیدگاهتان را بنویسید