پیشینه تحقیق موفقیت شغلی-دانلود

پیشینه تحقیق موفقیت شغلی

پیشینه تحقیق موفقیت شغلی

پیشینه-تحقیق-موفقیت-شغلیعنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق موفقیت شغلی
فرمت ورد قابل ویرایش
تعداد صفحات: 30
همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن
منابع کامل

قسمتی از متن:

موفقیت شغلی

جامعه براي پيشرفت، به كار و منابع انساني نياز دارد و انسان­ها نيز به خاطر ارضاي نيازهاي مادي و رواني خود، به كار نيازمندند. كار يا پيشه فعاليتي دائمي است كه به توليد كالا و خدمات منجر مي‌شود و براي اجراي آن دستمزدي در نظر گرفته مي‌شود. از طريق كار، فرد خود را جزئي از جامعه مي‌پندارد و از طريق مقايسه خود با ديگران به ارزشيابي توانايي‌ها و مهارت‌ها و نيز كشف محدوديت‌هاي خود اقدام مي‌كند (شفيع آبادي 1382،63).

چون موفقيت هر سازماني به منابع انسانيش بستگي دارد، ويژگي‌هاي افراد، ادامه كار و رشد سازمان را تعيين مي‌كند. انسانها براي پيشرفت موفقيت شغلي خود از برنامه ريزي شغلي استفاده مي‌كنند. برنامه ريزي شغلي از آن جهت اهميت دارد كه موفقيت يا شكست ارتباط نزديكي با خويشتن پنداري، هويت و رضايت هر فرد از كار و زندگيش دارد.

برنامه ريزي شغلي فرايندي است كه هر فرد جوياي كار آن را انتخاب مي كند و اهداف شغليش را تنظيم مي كند و براي به دست آوردن آن ابزاري را تعيين مي‌كند. البته برنامه ريزي شغلي ضرورتاً فقط بر روي فرصت‌هاي ارتقا و پيشرفت متمركز نمي‌شود، زيرا مفهوم موفقيت شغلي در طول سال‌ها به ميزان زيادي تغيير كرده است و به آن سادگي كه در گذشته بوده نيست. مفهوم موفقيت شغلي و نگرش فرد به شغلش نه تنها به فرد بلكه به عوامل ديگري بستگي دارد. عموماً مردم از شغلشان به جز منفعت مالي چيزهاي بيشتري مي‌خواهند. در گذشته كارمندان تعريف مشخصي از موفقيت داشتند: سخت كاركن، هرگز با رئيست بحث نكن، با پيشرفت خوب پاداش دريافت مي­كني. امروزه مردم به استانداردهايي از زندگي دست يافتهاند كه مدل­هاي مختلفي از موفقيت شغلي را در پيش رو دارند. ممكن است هر كسي نخواهد مدير شود و به عنوان مثال يك مهندس دوست داشته باشد روي مسائل فني كار كند و موفقيت شغلي را در اين ببيند (هو 1998، 24).

موفقيت شغلي براي هر فردي معني متفاوتي دارد. به نظر عدهاي موفقيت شغلي همان پيشرفت شغلي و تعالي مهارت‌هاست. در حالي كه عده ديگري موفقيت شغلي را كسب درآمد بيشتر مي‌دانند. در مشاوره شغلي، موفقيت شغلي به سه حالت غير رواني، رواني و عمومي تعريف شده است. در ديدگاه غيررواني هر فردي كه درآمد بيشتري دارد، در شغلش موفق‌تر است. در حالي كه جامعه شناسان معتقدند عوامل ديگري از قبيل موقعيت شغلي فرد در جامعه و ميزان همكاري و مشاركت فرد با جامعه از طريق اشتغال نيز از جمله معيارهاي موفقيت شغلي به شمار مي‌رود.

در ديدگاه رواني موفقيت شغلي عبارت از احساس فرد از ميزان كارآيي و توانائيش در انجام كار محوله مي‌باشد. معمولاً افراد موفق كارشان را بهتر انجام مي‌دهند و به راهنمايي كمتري نيازمندند و كمتر از محيط كار غيبت مي‌كنند. اين عده ضمن كار خطاي كمتري را مرتكب مي‌شوند و در نتيجه كمتر دچار حوادث مي‌گردند.
و…

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

دانلود فایل

 

دانلود فایل

دانلود

مدیریت

 

http://shahrsaz5.mpfile.ir//content/productpic/15375MzYyNA__.jpg

دیدگاهتان را بنویسید