پیشینه تحقیق هزینه سرمایه-دانلود

پیشینه تحقیق هزینه سرمایه

پیشینه تحقیق هزینه سرمایه

پیشینه-تحقیق-هزینه-سرمایهعنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق هزینه سرمایه
فرمت ورد قابل ویرایش
تعداد صفحات: 24
همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن
منابع کامل

قسمتی از متن:

هزينه سرمايه
هزينه سرمايه يكي از مفاهيمی است كه همواره موردتوجه صاحب نظران مالي بوده است و عامل اصلي در ايجاد شكاف بين سود حسابداري وسود اقتصادي است، اين مفهوم به شكل­هاي مختلف تعريف شده است ليكن يكي از تعريف­هايي كه مقبوليت بيشتري دارد هزينه سرمايه را به عنوان كمينه نرخ بازدهي تعريف مي­كند كه با كسب آن ارزش واحد اقتصادي ثابت مي­ماند. به بیان دیگر از نظر مفهومی هزینه سرمایه، هزینه فرصت سرمایه گذاری در شرکت می­باشد. هزینه سرمایه تلاش در جهت کمی کردن بازده مورد انتظار صاحبان حقوق سهام می باشد.(عثمانی، 1381).

استون[1] (2004) بیان می­کند هزینه سرمایه تعیین­ کننده حداقل بازدهی سرمایه موسسه یا سازمان است. و حداقل نرخ بازدهی که تحصیل آن برای حفظ ارزش شرکت ضروری است.

مفهوم هزینه سرمایه بر این فرض مبتنی است که هدف شرکت به حداکثر رساندن ثروت سهامداران است. حال با در نظر گرفتن این اصل تعریفی از هزینه سرمایه به شرح زیر ارائه می شود:

«هر شرکتی دارای ریسک و بازده مخصوص به خود است. هریک از گروه­های سرمایه­گذار مانند دارندگان اوراق قرضه،سهام ممتاز و سهام عادی خواهان میزانی از نرخ بازده هستند که در خور ریسک مربوط به آن باشد»(عرب مازار یزدی و طالبیان، 1388).

مورن و پولسن[2]هزینه سرمایه را به عنوان نرخ بازده مورد نیاز تعریف کرده­اند که از لحاظ مالی، سرمایه گذاری را توجیه می­کند. بنابراین هزینه­ی سرمایه را می­توان بازده مورد نیاز نیز نامید. در واقع هزینه­ی سرمایه، هزینه­ی فرصتی را بیان می کند که سرمایه گذار بابت سرمایه گذاری در یک شرکت یا پروژه متحمل می شود(گلیس و باتر ورث[3]، 2003).

اهمیت هزینه سرمایه

هزينه سرمايه از دو بعد داراي اهميت است، بعد اول) اين است كه تمامي الگوهاي ارزيابي اوراق بهادار بر هزينه سرمايه متكي است. بعد دوم) اين است كه سرمايه ­گذاري وجوه توسط شركت و تعيين اولويت­ هاي سرمايه­ گذاري و تعيين ساختار سرمايه بدون هزينه سرمايه عملي نخواهد بود(سليمي،1386).

اصولاً هزينه سرمايه از بعد برون سازماني و از بعد درون سازماني مورد توجه قرار مي گيرد. ازبعد برون سازماني هزينه سرمايه در ارزشيابي اوراق بهادار و ارزيابي عملكرد شركت مورد استفاده قرار مي گيرد. از بعد درون سازماني هزينه سرمايه در تصميم ­گيري­هاي مربوط به سرمايه ­گذاري و اولويت هاي سرمايه­گذاري، ساختار بهينه سرمايه و ارزيابي عملكرد بخش­ها نقش كليدي و اساسي دارد.
و…

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

دانلود فایل

 

دانلود فایل

دانلود

مدیریت

 

http://shahrsaz5.mpfile.ir//content/productpic/13101ODE4Mjk_.jpg

دیدگاهتان را بنویسید